Mavi Yaka İşe Alım Güçlükleri

En çok ihtiyaç duyulan çalışan portföyü mavi yaka portföyüdür. Mavi yakanın kurumlara kattığı değer hayati önem taşımaktadır. Mavi yaka personellerinde işe alımda en büyük güçlüklerin başında eğitim veya diploma gibi standartların olmamasıdır. Bu durumları göze aldığımızda insan kaynakları personellerinin mavi yaka için kalıcı ve performanslı işe alım yapabilme ihtiyaçları zaman zaman zor olabilmektedir.

bireysel analizle kendinizi keşfedin
bireysel analizle kendinizi keşfedin

İşe alımda mavi yaka çalışanlarını değerlendirebilmek ve daha hızlı şekilde seçim yapabilmek için yeni araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Piyasadaki değerlendirme araçları ise, yalnızca temel matematik soruları ile değerlendirme yapabilmektedir. Çalışmanın kutsallığı göz önüne alındığında eğitim seviyesinin belirleyici unsur olması bizce kabul edilebilir bir durum değil, çünkü bireyler kendilerini mesleki alanlarda tecrübe sahibi olarak da geliştirebilmektedirler. Kişiler hakkında yetersiz değerlendirme yapılmasına sebep olan araçlar ise bu işe alım süreçlerinde pek yardımcı olamamaktadırlar.

Mavi Yaka Uyum Testimiz

PlusDISC olarak, mavi yaka çalışanlarının kutsallığına inanarak, eğitim seviyesinin belirleyici unsur olduğuna inanmıyor ve bireylerin kendilerini mesleki tecrübe kazanarak geliştirebildiğine inanıyoruz. Bu sebeple mavi yaka için eğitim düzeyine değil, kurumlar için ihtiyaç duyulan 6 ölçütü kullanarak değerlendirme yapılmasını sağlıyoruz.

  • 1. Dikkat
  • 2. Hafıza
  • 3. Mantık
  • 4. Dürüstlük
  • 5. Yardımseverlik
  • 6. Sorumluluk

6 ölçütü kullanarak, 45 soru üzerinden yaklaşık olarak 10 dakikada çözülebilen testimiz ile bireyleri ölçümleyebiliyoruz.

bireysel analizle kendinizi keşfedin
gerçekçi veriler sunuyoruz

Rahatlıkla yanıtlandırılabilen yeni testimiz ile bireylerin çalışma performanslarını öngörülebilir olarak gerçekçi veriler ile sunuyor ve insan kaynakları personelleri için basitçe yorumlanan görsel açıdan gelişmiş bir rapor sunuyoruz.

Belirlediğimiz bu ölçekler ile bireylerin çalışma performanslarının öngörülebilirliği açısından gerçekçi veriler içermektedir. Mavi yaka personellerinde özellikle belirlenmiş bir uzmanlık yoksa her türlü işe uyum sağlayabilmeleri beklenmektedir. Uyum sağlama süreçlerimize psikolojik açıdan baktığımız zamanlarda Dikkat, Hafıza ve Mantık kriterlerini aktif olarak kullandığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sunmuş olduğumuz yeni Mavi Yaka Uyum Testimiz ile mavi yaka süreçlerinizi mümkün olan en kısa zamanda ve en performanslı şekilde yönetebilmenize yardımcı olmayı çok istiyoruz.

PlusDISC ile iş gücünüze güç katın!

Disc kişilik testi, iş dünyasında kullanılan en yaygın ve doğru testidir. Personelleriniz hangi işlere yatkın olduklarını, zorluklar karşısından nasıl hareket edebileceklerini ve iletişim becerileri gibi daha bir çok özelliklerini en doğru şekilde analiz edin!

Hemen Başlayın